2007-07-18

преместване

Поради различни причини пренасям трибуната си от този блог на следния адрес: http://martlet.info/blog

2007-07-11

оказа се

Оказа се, че оценките били готови още миналата седмица, обаче... чак днес ги разбрахме. `ноо инт`ресно.

2007-07-09

като извадено от виц

Колко дена са необходими на трима преподаватели да проверят общо 9 писмени работи, ако приемем че всяка писмена работа се състои от по три листа?

Защо три листа - защото аз изписах толкова и предполагам и другите са написали по толкова, като стандартното отклонение не мисля, че може за бъде повече от една страница. Работите представляваха (кратки) писмени отговори на 13 въпроса. Изпитът бе проведен на 4 юли, днес сме 9 юли - явно 5 дена не са достатъчни. Това е просто прекрасен пример за неуредиците в българското образование. По време на изпита бе обявено, че оценките ще са готови до петък (6 юни). Интересно как хора, които би трябвало да се занимават с разработването на системи, пък били те и компютърни, не успяват да се справят с разработването на прости системи за улесняване на обслужването на учащите. ФМИ... просто... не`ам думи. Освен, че може би целта на действията им не е улесняване на обучаваните по същия начин, по който целта на управляващите ни не е нашето благосъстояние, а тяхното собствено. Как после да не изпадам в състояние на разочарованост?

2007-07-05

щях да забравя

Завършилите ФМИ могат да се имат за много велики (някой несъмнено са), обаче на мен на няколко пъти ми се случва да се убедя, че несъмнено има и доста пълнеж - може би не толкова, колкото в Информатиката на УНСС, но несъмнено не всичко що блести е златно. И така реших да подхвана темата с изцепки на завършили ФМИ, като първа ще е тази от вчера, а за предходните след време, след като начертая една-две диаграмки, от които има нужда изложението. Та... Колега не успя да направи разлика между обработка, използваща асинхронни ключове за криптиране на данни (да де, ключове за асинхронно криптиране...), и обработка, която асинхронно обработва данни. Ставаше въпрос за протокол за обмен на информация (която се криптира, затова и присъстваха ключове за асинхронно криптиране) и дали въобще е възможно и ако да, то какво е необходимо, за да може комуникацията да е един към много. И нетърпелив колега (не този, на който бе зададен въпроса) енергично отбеляза, че щом има "асинхронни ключове" (така бяха посочени на демонстрационните слайдове) няма проблем за асинхронна обработка. Сега, аз приемам, че може аз да съм уникално глупав (от време на време), обаче в конкретната ситуация си мисля, че съм прав, а отговорилият само се изложи.
А това, че не бе разпознат замисъла на въпроса ми и впоследствиеполученият отговор съвсем не ми отговаряше на въпроса е отделен въпрос. Вече свикнах да не ми се разбира какво питам. То нищо не ми се разбира, не само това, което питам.

2007-07-03

разсейващо

Знам, знам, знам. Не съм писал от доста време, но си имам и причини. А ако не ги признаете, ще си измисля някакви - няма да са ме спрете я.
Та, това тук запада като местенце за словоизлияния, защото си се оборудвах с хостинг и се каня там да се развихря. И си намерих една тема за Wordpress, ама такава в полусуров вид, и като се захванах да я оправям и... мина времето. (И нека се знае че аз на PHP никога не съм писал - само от време на време ми се налага да дебъгна нещо, та...) Оставаха й няколко трески за дялане когато надойдоха изпитите. Така де, със страшна сила дойдоха и времето ми окупираха. Добре че й се вижда края на обсадата, че водата е на привършване.
Та, първо, че се залъгвах, че ей, на, след два дена ще се разпиша другаде, второ, че нещо все тъмни облаци щат да ми излизат изпод пръстите и трето, че... стига ви толкова - малко диета!

За да не се чудите защо това е тук сега - защото имам изпит утре и нали трябва все с нещо да се разсеям, за да не успея да си науча.